BIP
PL EN
Detektywi na piątkę

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/detektywi-na-piatke
3 + 1
Wyślij wiadomość
Dodano: piątek, 02 listopad 2012

W ramach projektu "Widzę - Reaguję" piotrkowska młodzież miała okazje sprawdzić się w roli detektywów. Z inicjatywy piotrkowskiego Centrum Informacji Turystycznej (30 października) zorganizowano grę miejską „Poszukiwanie zaginionego skarbu”. Zadaniem młodzieży było schwytanie przestępcy. Udział w zabawie wzięło 17 drużyn, które reprezentowały  szkoły ponadgimnazjalne  z Piotrkowa Trybunalskiego oraz z powiatu piotrkowskiego.

Uczniowie swoje postępowanie rozpoczęli w oparciu o cząstkowe zeznania, które otrzymali od pokrzywdzonego, profesora kolegium, Rzepkowskiego. Kolejnym zadaniem „śledczych”  było odnalezienie świadków zdarzenia. Pomóc w złapaniu przestępcy miało bezrobotne małżeństwo grające w szachy, kwiaciarka Marynia oraz woźny  Piotr. W końcu młodzież miała trafić do malarza, który przygotował dla nich portret pamięciowy. Przy pomocy detektywa czekającego na dworcu PKP udało się rozpoznać rozbójnika.  Był nim Bartłomiej Kucharek, który ukrywał się przy ul. Reymonta.

Pierwszej drużynie, której udało się złapać  Bartłomieja była drużyna „Ekonomik”, drugie miejsce zdobyła „Drużyna Chrobrego”. Na trzeciej pozycji uplasowały się „Sikoreczki”  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl