BIP
PL EN
Dworzec PKP ozdobi Piotrków

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/dworzec-pkp-ozdobi-piotrkow
6 + 7
Wyślij wiadomość
Dodano: środa, 14 wrzesień 2011

Centrum miasta z dnia na dzień jest coraz piękniejsze. To nie tylko za sprawą inwestycji realizowanych przez piotrkowski magistrat w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur”, ale równoległego remontu prowadzonego przez Polskie Koleje Państwowe S.A. Już niebawem wyremontowany XIX-wieczny budynek dworca PKP oraz perony pokażą swoje odmłodzone oblicze.
- Zakończenie remontu dworca w Piotrkowie Trybunalskim przewidywane jest na marczec 2012 roku. Prace prowadzone są jednak w taki sposób, aby przed okresem zimowym umożliwić uruchomienie kas i poczekalni dla podróżnych w budynku dworca – mówi Barbara Leszczyńska z zespołu prasowego PKP S.A. - Aktualnie trwają roboty przy elewacji budynku zmierzające m.in. do odtworzenia detali architektonicznych budynku oraz prowadzona jest dalsza przebudowa pomieszczeń wewnątrz dworca - dodaje. Jak zapewnia biuro prasowe PKP inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i zakończy się zgodnie z terminem zapisanym w umowie.

Zakres robót obejmuje całościową przebudowę budynku dworca zmierzającą do utworzenia atrakcyjnej przestrzeni publicznej poprawiającej krajobraz miejski z zachowaniem funkcji dworca oraz przywróceniem obiektowi, stanowiącego dla pasażerów pierwszy punkt styczności z miastem, należytego wizerunku.
Budynek zostanie wyposażony w nowy system informacji, będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Dla większego bezpieczeństwa podróżnych na dworcu zostanie zainstalowany monitoring. Wartość inwestycji to około 19 mln zł. Na temat inwestycji pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Przypominamy, że na dworcu PKP zaczyna się trasa „Traktu Wielu Kultur”. Dalej "Trakt" biegnie jedną z najdłuższych ulic miasta – Juliusza Słowackiego, łączącą starą i nową część Piotrkowa Trybunalskiego. Idąc ulicą Słowackiego mijamy przepiękną cerkiew prawosławną, gmach Sądu Okręgowego i dwa kościoły katolickie - oo. Bernardynów i Panien Dominikanek. Dochodzimy do placu Kościuszki i widzimy dobrze zachowaną część murów obronnych z przełomu XIV i XV wieku. Następnie ulicą Sieradzką kierujemy się do Rynku Trybunalskiego. Z Rynku ulicą Zamkową  - obok zamku Zygmunta Starego, gdzie odbywały się Trybunały Koronne - zmierzamy w stronę ulicy Jerozolimskiej. Tutaj przy budynku dawnej Wielkiej Synagogi, w którym dziś mieści się Biblioteka Miejska, kończy się trasa „Traktu”.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl