BIP
PL EN
Nowa strona Biura Obsługi Mieszkańców

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/nowa-strona-biura-obslugi-mieszkancow
1 + 6
Wyślij wiadomość
Dodano: wtorek, 12 czerwiec 2012

Użyteczność i funkcjonalność - to główne zadania, jakie ma spełniać nowa strona Biura Obsługi Mieszkańców. Dzięki konsultacjom z potencjalnymi użytkownikami powstała platforma internetowa dopasowana do klienta (mieszkańca). Najważniejszym elementem portalu  jest zakładka ZAŁATWIANIE SPRAW z modułem wyszukiwarki i filtrowania. Dzięki niemu każdy mieszkaniec może szybko odnaleźć interesującą go sprawę według różnych kryteriów.

Nowością są sprawy dostępne na ePUAP, czyli takie które można załatwić nie wychodząc z domu. Ważnym elementem podczas komunikacji "mieszkaniec - urząd" jest Elektroniczna Skrzynka Podawcza. Dzięki niej posiadacz darmowego Profilu Zaufanego może zgłosić skargi, wnioski i zapytania do urzędu.
REZERWACJA KOLEJEK
to kolejny moduł usprawniający obsługę. Wystarczy dzień wcześniej zgłosić usługę online przez system Q-Matic, by w dniu wizyty przyjść do urzędu na umówioną godzinę. Natomiast jeśli chcemy sprawdzić stan kolejek w danym dniu, wystarczy wejść w zakładkę KOLEJKI.
Piotrkowianie mogą także sprawdzić czy mogą już odebrać prawo jazdy.

Strona dostosowana jest też do potrzeb osób z dysfunkcjami. Możliwość odsłuchania treści na stronie, powiększanie tekstu, widoczne nagłówki - to tylko kilka udogodnień dla osób niedowidzących, starszych lub posiadających dysfunkcje kończyn górnych. Na nowej stronie dostępne są także materiały multimedialne i instruktażowe, które krok po kroku wyjaśnią np. w jaki sposób należy wypełnić formularz.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl