BIP
PL EN
VI Piotrkowskie Spotkania Fletowe za nami

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/vi-piotrkowskie-spotkania-fletowe-za-nami
5 + 5
Wyślij wiadomość
Dodano: piątek, 16 marzec 2012

15 marca w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego odbywały się VI Piotrkowskie Spotkania Fletowe, które z roku na rok, cieszą się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji wystartowało sześćdziesięciu trzech młodych muzyków. Znaleźli się wśród nich reprezentanci szkół muzycznych m.in. z Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic, Sieradza, Zduńskiej Woli, Kutna, Wielunia oraz Końskich. Nie zabrakło oczywiście muzyków z Piotrkowa.

Młodzi artyści rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W najstarszej, tj. urodzeni w 1996 roku i starsi, zwyciężyła uczennica piotrkowskiej szkoły muzycznej Justyna Piesik. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała inna piotrkowianka - Agnieszka Sojka. Ten sam laur, tyle że w I kategorii wiekowej (uczniowie urodzeni w roku 2001 i młodsi), trafił do Anety Sudry.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak, który zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczył nagrody podczas koncertu laureatów, który odbył się w czwartkowe popołudnie w murach Państwowej Szkoły Muzycznej.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl