Na terenie stadionu miejskiego „Concordia” powstanie kolejny kompleks boisk. Tym razem w ich skład wejdzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne o poliuretanowej nawierzchni.
„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” – to tytuł kolejnego filmu w kinie Piksel. Po projekcie zaplanowano spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem. Zapraszamy już jutro (12.12).
Reprezentacja Polski juniorek w piłce ręcznej przebywa na zgrupowaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród kadrowiczek trenują trzy piotrkowianki: Sara Szczukocka, Karolina Jureńczyk oraz Daria Grobelna.
 
W całej Polsce gwałtownie rosną ceny za śmieci. Spowodowane to jest to – serwowanymi przez Ministerstwo Klimatu – kolejnymi podwyżkami opłat dla firm zajmujących się zagospodarowaniem odpadów. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
Dobiegła końca budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową w pasie dawnej kolejki wąskotorowej. Prace prowadzone były na odcinku od ulicy Parkowej do Długiej.
W środę (11.12) rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie autostrady A1. Zamknięty zostanie wiadukt na al. gen. W. Sikorskiego, który zostanie wyburzony.
Na kilku frontach toczą się roboty na modernizowanej ulicy Wojska Polskiego. Prace koncentrują się na budowie sieci podziemnych.
Piotrków Trybunalski był bohaterem niedzielnego poranka w TVP Łódź. Naszemu miastu poświęcony był program „Budzi się ludzi”.
W sobotnie przedpołudnie w Piotrkowie Trybunalskim gościła ekipa TVP, która kręciła zdjęcia do poranka "Budzi się ludzi" będącego w ramówce TVP Łódź. Program poświęcony naszemu miastu emitowany będzie w niedzielę (08.12) od godziny 10.15.
Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i znaczące ułatwienie korzystania z nich – to najważniejsze efekty projektu „E-Geodezja”, który zrealizowano w Piotrkowie.