W piątek (27 marca) Krzysztof Chojniak - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego przedstawił kolejne działania samorządu mające na celu pomoc i wsparcie dla piotrkowskich przedsiębiorców ograniczające ekonomiczne skutki kryzysu.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje, iż rozpoczął się nabór zainteresowanych najmem lokalu w nowo powstających budynkach przy ul. Broniewskiego. Tymczasem budowa bloków trwa od kilku dni.
Na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską.
Ze względu na obowiązywanie stanu epidemii i mocno zmniejszony popyt na usługi przewozowe od 30 marca do odwołania wprowadza się ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla  osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat.
 
24-03-2020

Uwaga na przymrozki

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed przymrozkami, które w nocy i godzinach porannych mogą występować w Piotrkowie Trybunalskim.
Nowe ogrodzenie oraz furtki i bramy, remont wjazdu i wykonanie placu rekreacyjnego – to zakres kolejnej inwestycji w bazę sportową Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5.
Stan epidemii w Polsce niesie za sobą wiele wyzwań i problemów dla przedsiębiorców. Na stronie www.biznes.gov.pl osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Polska Grupa Farmaceutyczna poszukuje osób do pracy przy pakowaniu leków, które dostarczane są m.in. do szpitali. Aplikować można na stronie www.potrzebujemyciebie.pl.
Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało aplikację dla osób, które z powodu koronawirusa są poddawane kwarantannie. Głównym celem programu jest szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych izolacją.