15 sierpnia przypadało Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w środę (14.08) uroczystości zorganizowali kombatanci ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.
Sześciu dyrektorów odebrało w środę (14.08) z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka akty powierzenia na swoje stanowiska.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami, które przez cały dzień mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Trwa remont cząstkowy nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu Al. Kopernika i al. 3 Maja. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
Dziś, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętniliśmy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.
W środę (14.08) w swoją ostatnią ziemską drogę wyruszyła Maria Śpiewak. Honorowa Obywatelka Piotrkowa Trybunalskiego spoczęła na starym cmentarzu.
Drużyny MTS Żory, Start Elbląg, Ruch Chorzów, DHC Sokol Poruba oraz oczywiście gospodynie, czyli MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski wystąpią w V Memoriale Piłki Ręcznej Kobiet im. Krzysztofa Kazimierskiego. Dwudniowy turniej startuje w piątek, 16 sierpnia.
Piotrkowski rower miejski w tym roku wystartuje 27 sierpnia. System będzie składał się z dziesięciu stacji i 80 rowerów.
Po raz drugi tego lata odbędzie się w naszym mieście akcja pn. „Kino na leżakach”. W czwartkowy wieczór (15.08) wyświetlony amerykański komediodramat pt. „Green Book”.
W czwartek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzimy Święto Wojska Polskiego ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej. W 99. rocznicę „Cudu nad Wisłą” upamiętnimy w Piotrkowie Trybunalskim pamięć poległych bohaterów.