Dzisiaj: Poniedziałek 20 stycznia 2020

Kamienica czeka na najemców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
Dobiegła końca budowa kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Starowarszawskiej i Jerozolimskiej. Już we wrześniu zamieszka tutaj 31 rodzin.
Budynek powstał w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Oprócz 31 lokali mieszkalnych w budynku znalazły się także trzy lokale usługowe.
Przez wiele lat przy tym skrzyżowaniu stała rudera, która odstraszała swoim wyglądem i zagrażała bezpieczeństwu. Tamten budynek został wyburzony, a w jego miejsce powstał nowoczesny obiekt idealnie pasujący do zabytkowych okolicy Podzamcza.

Zakończyły się już wszystkie prace budowalne. Obecnie wykonywane są ostatnie roboty kosmetyczne. Najemcy w nowej kamienicy zamieszkają już we wrześniu.
W budynku powstały 1, 2 i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od 36 do 65 metrów kwadratowych. Na parterze znajdują się lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość będzie ogrzewana z miejskiej sieci. Na podwórzu powstał wewnętrzny parking.

Wszystkie mieszkania są już zajęte i zostały wykończone pod tzw. klucz. Z przyszłymi lokatorami ustalono szczegóły dotyczące m.in. ułożenia płytek oraz paneli.
- Wszystkie lokale są już zajęte – informuje Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego dodając, że wynajęty został już także jeden lokal użytkowy.
- Mamy jeszcze dwa lokale pod działalność gospodarczą. Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy do siedziby naszej spółki przy al. 3-go Maja 31.
← powrót