Boccia – sport, który integruje

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
zdjęcie
Już po raz trzynasty odbył się w naszym mieście Integracyjny Indywidualny Turniej w Boccię. Zawody odbyły się we wtorek (8.05) w hali „Relax”.
W zawodach rywalizowali zawodnicy z całego regionu: Poddębic, Radomska, Łasku, Łodzi, Łękawy, a także Piotrkowa Trybunalskiego. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: osoby chodzące oraz jeżdżące na wózkach.

W pierwszej kategorii najlepszy okazał się być Dominik Wachnik (ŚDS Radom). Na drugim miejscu uplasował się Patryk Jadczak (MOS Łękawa), zaś na trzecim Mateusz Sokół (ŚDS Radom). Z kolei w kategorii osób na wózkach zwyciężył Zbigniew Głuszak (Niepełnosprawni Łask), drugie miejsce zdobyła Małgorzata Łuczak (PCPR Poddębice), zaś trzecie miejsce przypadło Jackowi Witerkowi (FAR Łódź).

Równolegle na hali rozegrano turniej darta. W rzutkach najcelniejszym okiem wykazał się Adam Kałędkiewicz (Radomsko). Drugie miejsce zajął Tadeusz Więckowski (PCPR Poddębice), zaś trzecie Konrad Piątek z SOS-W Piotrków Trybunalski. Zaś w kategorii osób poruszających się na wózkach najcelniej trafiał Jacek Witerek (FAR Łódź), tuż za nim Ewelina Wysmyk (FAR Łódź) oraz Joanna Papiewska (Niepełnosprawni Piotrków).

Po zakończeniu sportowej rywalizacji Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Leszek Heinzel wręczyli najlepszym zawodnikom i zawodniczkom puchary, dyplomy oraz nagrody, gratulując wszystkim uczestnikom zdrowej rywalizacji oraz zaangażowania.
Zawody zostały zorganizowane przez Środowiskowy Hufiec Pracy, Warsztaty Terapii Zajęciowej Piotrków Trybunalski, Niepełnosprawni Piotrków Trybunalski, przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji.
← powrót