Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
5 + 1 =
zdjęcie
Trzecie miejsce na podium w sztafecie, liczne zwycięstwa indywidualne oraz nowe rekordy życiowe- tak wygląda podsumowanie piotrkowskich Delfinków po  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików oraz II Mistrzostwach Oławy w pływaniu.

W czwartek (30.03) w Piotrkowie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Trzecie miejsce na podium zajęła nasza mieszana sztafeta 4x50 dowolnym, w której skład weszli: Wiktoria Kowalska, Dawid Pietrzyk, Maja Gudź i Wiktoria Guść.
Ponadto Mistrzostwa przyniosły naszym młodym pływakom liczne zwycięstwa indywidualne. Wiktoria Guść zdobyła aż cztery złote medale i została najlepszą zawodniczką, ustanawiając dwa nowe Rekordy Okręgu woj. łódzkiego na dystansach: 100m st. dowolnym i  motylkowym. Pływaczka poprawiła dodatkowo swoje rekordy życiowe na dystansach: 100m st. klasycznym i 200m st. zmiennym.
Po Mistrzostwach z indywidualnymi sukcesami wrócili także: Wiktoria Kowalska ze srebrnym medalem, Dawid Pietrzyk z trzema rekordami życiowymi oraz  Maja Gudź zajmując IV miejsce  na dystansie 100 i 200m.
Kolejne wspaniałe występy zaprezentowały nasze Delfinki podczas II Mistrzostw Oławy w pływaniu, które odbyły się w sobotę (01.04).
Wiktoria Kowalska zdobyła aż pięć medali: 2 złote i 3 srebrne, zaś Dawid Pietrzyk poprawił cztery rekordy życiowe, najlepiej spisując się na dystansie 100m st. grzbietowym, w którym zajął 4 miejsce.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Wiktorii na dystansie 50m st. klasycznym (35.85), gdyż to trzeci rezultat w Polsce w tym sezonie wśród 13-latków.