Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
1 + 4 =
zdjęcie
Z kolejnymi medalami i tytułami powrócili zawodnicy piotrkowskiego Klubu Oyama Karate „WASHI” z 23. Mistrzostw Polski oraz II Pucharu Polski, które odbyły się w Rzeszowie.
24 marca w Rzeszowie odbyły się 23. Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w knockdown. Zawody zgromadziły 230 zawodników z 30 klubów z całej Polski.

Trzynastoosobową reprezentację wystawił również Piotrkowski Klub Oyama Karate „WASHI”. Barwy piotrkowskiego klubu reprezentowali: Daria Cieślińska, Karina Wojciechowska, Julia Tyszko, Inga Fister, Maria Walas, Aleksandra Rychter, Jan Bajdor, Jakub Kowalik, Kamil Szymański, Kacper Kitowski, Bartosz Szulc i Paweł Abratkiewicz.
Zawody rozpoczęła rywalizacja w konkurencji KATA i KOBUDO (kata z bronią). Piotrkowianie Mistrzostwa Polski zakończyli z trzema złotami: Kacper Kitowski (KOBUDO) i Jakub Kowalik (KATA i KOBUDO) oraz z trzema brązowymi krążkami: Jan Bajdor (dziecko chłopcy  - KATA), Julia Tyszko (juniorki - KATA) oraz Karina Wojciechowska (KATA). Tuż za podium uplasowały się Inga Fister (juniorki – KATA), Maria Walas (juniorka starsza KOBUDO) oraz Daria Cieślińska (KATA).
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został sensei Jakub Kowalik.

Tego samego dnia odbył się II Puchar Polski OYAMA CUP - seniorów i seniorów starszych w konkurencji knockdown, podczas którego czwórka piotrkowian zajęła równie wysokie noty: drugie miejsce zajęła Daria Cieślińska (–55kg), trzecie miejsca -  Kamil Szymański (-70kg) i Paweł Abratkiewicz (-90kg). Zaś tuż za podium uplasował się Bartosz Szulc (-90kg).

Przed dekoracją zwycięzców, odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych klubów i zawodników w minionym sezonie. Prezes OYAMA PFK – Hanshi Jan Dyduch, uhonorował piotrkowski Klub pucharem za wygranie rankingu Najlepszych Klubów Oyama Karate w 2017r.  Z kolei wyróżnienie za najlepsze wyniki sportowe w pracy trenerskiej odebrał Prezes PKOK „WASHI” – sensei Dariusz Szulc IV DAN.
Wśród nagradzanych zawodników nie zabrakło również podopiecznych Klubu z Piotrkowa:
I miejsce wśród najlepszych seniorów zdobył Jakub Kowalik, zaś najlepszą seniorką została Angela Szulc. Z kolei wyróżnienie wśród najlepszych seniorek zdobyła Daria Cieślińska.