Mateusz Danielak mistrzem Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
zdjęcie
Mateusz Danielak został mistrzem Polski w kategorii do lat 21. Piotrkowski badmintonista tytuł wywalczył podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Białymstoku.
W finale, po trzysetowym meczu (19:21, 21:10, 21:13), reprezentant piotrkowskiego Ruchu pokonał Michała Kikosickiego z AZSUM Łódź
Do złotego medalu w singlu Mateusz dorzucił jeszcze brązowy krążek w grze podwójnej w parze z Alanem Ostrowskim (UKS Unia Bieruń). Jak się później okazało, piotrkowsko-bieruńska para, w półfinale przegrała z późniejszymi mistrzami Polski - Michałem Sobolewskim (SKB Suwałki) i Adamem Szolcem (KS Hubertus Zalesie Górne).

- Mateusz był faworytem tych mistrzostw, choć ostatnie jego problemy z kontuzją oraz zawirowania w Polskim Związku Badmintona uniemożliwiające systematyczny trening kadrowiczom – ostatnie dwa tygodnie przed turniejem Mateusz trenował w Piotrkowie pod moim kierunkiem - budziły trochę niepokoju o jego formę fizyczną i psychiczną. Na szczęście poradził sobie i z jednym, jak i drugim aspektem – podkreśla Dorota Danielak, trenerka KKS Ruch.
Już w najbliższy piątek Mateusz Danielak wylatuje do malezyjskiego Kuala Lumpur, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w Akademickich Mistrzostwach Świata w Badmintonie.

W mistrzostwach wystartowały także piotrkowskie juniorki: Karolina Wójtowicz, Magdalena Dudzińska oraz Lidia Duczkowska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Karoliny Wójtowicz, która została ćwierćfinalistką mistrzostw Polski w kategorii U19. W drodze do ósemki najlepszych zawodniczek w kraju pokonała w dwóch setach Aleksandrę Laskowską (UKS Kiko Zamość) oraz Urszulę Trusińską (WWL Badminton Club Marki).
← powrót