Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
6 + 9 =
zdjęcie
Szczypiorniści MKS Piotrkowianin sprawili największą sensację w tym sezonie PGNiG Superligi. Nasi zawodnicy ograli wczoraj (8.03) wicemistrza Polski Orlen Wisłę Płock!
Mecz w piotrkowskiej hali Relax miał szczególny  wymiar. Z okazji Dnia Kobiet organizatorzy przygotowali dla pań szereg niespodzianek, a motywem przewodnim meczu była różowa wstążka - międzynarodowy symbol walki z rakiem.
Nie lada niespodziankę dla piotrkowianek przygotowali także nasi zawodnicy, którzy sensacyjnie pokonali naszpikowaną gwiazdami drużynę wicemistrzów Polski.

Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna Wisły. Piotrkowianie nie przestraszyli się jednak utytułowanych rywali i od początku postawili im bardzo trudne warunki. Świetnie w bramce spisywał się doświadczony Artur Banisz, a w ataku brylowali: Szymon Woynowski oraz Sebastian Iskra.
Piotrkowianin rozpoczął mecz od prowadzenia 4:1. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmieniał, a przewaga Piotrkowianina sięgnęła nawet pięciu bramek. Ostatecznie po pierwszej połowie nasi zawodnicy prowadzili 14:12.
Po zmianie stron podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego kontynuowali świetną grę, a zespół z Płocka nie był w stanie odrobić strat. Na sześć minut przed końcem meczu nasi zawodnicy prowadzili 26:20. W końcówce płocczanie przystąpili do frontalnego ataku i zaczęli niwelować straty. Piotrkowianin nie dał sobie jednak wyrwać zwycięstwa, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 26:25.

Warto dodać, że efektowne zwycięstwo oglądali nie tylko kibice w wypełnionej po brzegi hali Relax, ale także – dzięki transmisji meczu w telewizji – fani piłki ręcznej w całej Polsce.
Kolejny mecz piotrkowianie rozegrają 15 marca. Nasi zawodniczy wyjadą do Elbląga na mecz z tamtejszym KS Meble Wójcik.