Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Piotrkowianie powalczą o Puchar Tymbarku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
Aż sześć drużyn z Piotrkowa awansowało do finałów wojewódzkich (16-18.04) dziecięcego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą o występ na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce przyszła kolej na wojewódzkie. Zakwalifikowało się do nich 118 drużyn dziewcząt i chłopców w różnych grupach wiekowych.
W tym gronie szczęśliwców znalazło się sześć zespołów z Piotrkowa: trzy zespoły chłopców z UKS Akademia Piłki Nożnej (reprezentujący kategorie wiekowe do lat 8, 10 i 12) oraz trzy zespoły dziewcząt z UKS Piotrcovia (U-8, U-10 i U-12).

Miejscem finałów w województwie łódzkim będzie boisko Chojeńskiego Klubu Sportowego  w Łodzi.
- W akcji zobaczymy blisko 1200 piłkarzy z 24 okręgów, a zawodnicy kategorii wiekowych do lat 10 i 12 powalczą o awans do Wielkiego Finału na Stadionie  Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie – informują organizatorzy i dodają.
- Dodatkowo najlepsi zawodnicy turnieju mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.

Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia - 2 maja.
← powrót