Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
5 + 3 =
zdjęcie
Piotrkowianin przed własną publicznością pokonał w sobotę (08.12) Chrobrego Głogów 30:27. Było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Piotrkowscy szczypiorniści awansowali tym samym na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Wygraną naszej drużyny oglądał komplet publiczności. Od początku meczu na parkiecie trwała wyrównana walka. Remisowy wynik utrzymywał się do 27. minuty. Wtedy Piotrkowianin rzucił dwie bramki (Marcin Szopa, Piotr Swat) i do szatni zszedł z dwubramkowym prowadzeniem (15:13).
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze ale na dziewiętnaście minut przed końcem Chrobry zniwelował straty i na tablicy widniał kolejny remis (19:19). Wtedy Piotrkowianin wrzucił wyższy bieg i jeszcze raz odskoczył od rywala na 3 bramki i tej przewagi nie oddał już do końca spotkania. Wysoką skutecznością w końcówce meczu wykazał się Sebastian Iskra, który w ostatnim kwadransie gry rzucił cztery efektowne bramki. Wynik spotkania ustalił Grzegorz Sobut, dla którego było to piąte trafienie w tym meczu.

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 4, Urbański, Woynowski, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak, Swat 5/4, Nastaj 2, Surosz 4, Andreou 1, Pożarek 1, Sobut 5, Mastalerz, Pacześny 3. Trener: Dmytro Zinchuk Rzuty karne: 4/4 Kary: 8 min (Nastaj - 2 min., Pacześny - 2 min., Kaźmierczak - 4 min.)

Chrobry: Stachera - Wawrzyniak 1, Sadowski 2, Klinger 2/1, Tylutki, Babicz 4, Orpik 3, Biegaj 2, Orpik 7, Bartczak 2/1, Makowiejew 7. Trener: Jarosław Cieślikowski Rzuty karne: 2/3 Kary: 12 min (Orpik - 4 min., Tylutki - 4 min., Warmijak - 2 min., Bartczak - 2 min.)
Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice). Mecz oglądało 900 widzów.