Piotrkowianki mistrzyniami Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
Złoty medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2. Zawody odbyły się w minioną środę (13.06) w Dźwirzynie.
Zawody finałowe rozpoczęły się od zmagań w fazie grupowej. W niej piotrkowianki, które na co dzień trenują w Piotrcovii, pokonały zespoły z Olkusza, Zabrza, Buku oraz Stadnickiej Woli oraz przegrały z zespołem z Kwidzyna.

Tak dobra postawa pozwoliła piotrkowiankom zająć pierwsze miejsce w grupie i powalczyć o złoto. W finale na szczypiornistki „dwójki” czekał zespół z Legnicy. Po zaciętej walce nasze zawodniczki wygrały 21:20 zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Młodzieży Szkolnej.
Najlepszą zawodniczką piotrkowskiego zespołu podczas finałowego spotkania była Daria Grobelna, z kolei tytułem najlepszej zawodniczki turnieju wyróżniono Magdę Berlińską.
W drużynie SP nr 2 zagrały: Zuzanna Nowacka, Amelia Dąbrowska, Małgorzata Krawczyk, Zuzanna Gałas, Alicja Kulbat, Nadia Kaczmarek, Aleksandra Krzyżak, Karolina Jureńczyk, Kaja Grabara, Sara Szczukocka, Julia Poterała, Agnieszka Hase, Daria Grobelna, Magda Berlińska. Trenerką zawodniczek jest Anna Kalinowska.

Przypominamy, że w SP nr 2 nadal prowadzony jest nabór do klasy sportowej o profilu piłka ręczna dziewcząt. Mogą się zgłaszać uczniowie i uczennice z roczników 2007, 2008 i 2009. Szczegółowych informacji udzielają Anna Kalinowska - nr tel. 600 258 891 oraz Jacek Kisiel - 502 946 610.
← powrót