Piotrkowskie akrobatki w kadrze Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
Piotrkowianka Iga Smolec znalazła się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej. Iga w duecie z drugą reprezentantką naszego miasta Natalią Woźniakowską znalazły się także w kadrze na Mistrzostwa Europy.
Awanse piotrkowskim zawodniczkom zapewniły znakomite występy podczas II Mistrzostw Polski, które odbyły się w minionym tygodniu w Lublinie.
Akrobatyka powietrzna od dwóch lat jest dyscypliną sportową. Zawody rozgrywają się w kilku konkurencjach: Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, Pole Sport oraz kategoriach wiekowych. Mistrzostwa Polski w Lublinie zorganizowała Polish Federatian Air Power Athletic, a patronat objął Minister Sportu i Turystyki.

W Mistrzostwach wzięło udział, aż 160 zawodników z całego kraju. Piotrków reprezentowały Iga Smolec i Natalia Woźniakowska, ćwiczące na co dzień w Piotrkowskiej Fundacji Talentów pod okiem Ewy i Sylwestra Wiśniewskich.
Znakomity występ na kole przyniósł piotrkowskiemu duetowi drugie miejsce, a co za tym idzie kwalifikację do Mistrzostw Europy.
Dodatkowo jedna z akrobatek - Iga Smolec - próbowała swoich sił również, jako solistka. Po zaciętej walce pokonała zawodniczki z Rzeszowa, Katowic, Lublina, Opola zostając Mistrzynią Polski na kole w kategorii 14-17 lat i już w grudniu będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata we Włoszech.
← powrót