Pożegnali zimę i przywitali wiosnę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
zdjęcie
160 osób wzięło udział w sobotnim (18.03) rajdzie „Topienia Marzanny” zorganizowanym przez piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej.
16 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów przeszło w barwnym korowodzie ulicami Piotrkowa w poszukiwaniu niezakrytych fragmentów piotrkowskich rzek: Strawy i Strawki. Celem wędrówki było   utopienie „Marzanny” - własnoręcznie wykonanej ekologicznej kukły symbolizującej zimę.

- Wędrówkę w strugach deszczu umilali uczestnikom nasi  przewodnicy, którzy opowiadali historie związane z kolejnymi punktami na trasie – opowiada Paweł Kendra, prezes piotrkowskiego oddziału PTTK i dodaje, że była to świetna okazja do przypomnienia postaci Michała Rawity Witanowskiego - regionalisty i krajoznawcy, bez którego nie byłoby obchodów osiemsetlecia Piotrkowa.

Miejscem docelowym rajdu był Plac Zamkowy, gdzie spośród przygotowanych przez drużyny kukieł wybrano 3 najmniejsze, które popłynęły z nurtem Strawy do Luciąży, Pilicy i dalej Wisłą do Bałtyku. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Pofranciszkański, gdzie rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą ekologiczną Marzannę.
Zwycięzcy konkursu otrzymali gadżety i wydawnictwa o tematyce turystycznej, zaś drużyny pamiątkowe dyplomy za udział w rajdzie. Uczestnictwo w rajdzie było okazją do zdobycia dodatkowych punktów na kolejne stopnie odznak turystycznych.
← powrót