Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Poznaliśmy znawców polskiego sportu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
zdjęcie
Za nami ósma odsłona Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W tym roku rywalizację zorganizowano pod nazwą „Biało-czerwona duma – 100 lat polskiego sportu” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
Konkurs zorganizowano w przeddzień święta niepodległości, a podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą największych postaci oraz najważniejszych wydarzeń w historii polskiego sportu.

Uczestnicy mieli za zadanie m.in. uporządkować chronologicznie selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski, wymienić medalistów ZIO z Sochi, dopisać dyscyplinę do wybitnych polskich sportowców czy podać co najmniej pięciu piłkarzy, którzy zdobyli srebrny medal podczas IO w Barcelonie.

Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem dzieci było napisanie testu i na jego podstawie wyłoniono zwycięzców. Rywalizację dzieci do 12 lat wygrał Tymoteusz Olczyk. Drugie miejsce zajął Franciszek Jurczenia, a trzecie Jakub Pawlikowski.
Z kolei w rywalizacji dorosłych na podstawie testu wyłoniono 8 najlepszych znawców polskiego sportu, którzy zakwalifikowali się do fazy finałowej. Następnie w parach ćwierćfinałowych odpowiadali na ustne pytania i kwalifikowali się do półfinału i finału.
Ostatecznie w rywalizacji zwyciężył Adam Krześlak. Drugie miejsce zajął Przemysław Madej,  a trzecie Damian Pawulski.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta najlepszym zawodnikom wręczył prezydent Krzysztof Chojniak, a zwycięzca z rąk prezesa Stanisława Sipy otrzymał także nagrodę od Okręgowego Związku Piłki Nożnej – bilet na wybrany mecz piłkarskiej reprezentacji Polski.
Specjalne wyróżnienia ufundowane przez ZSP nr 5 – vochery na sesje fotograficzne – otrzymali także: zwycięzca konkursu dla dzieci oraz Patrycja Głowacka, która była najlepszą kobietą startującą  w konkursie.

W załącznikach można znaleźć pytania testowe.
← powrót