Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Spacer "Piotrków Legionowy"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
Piotrków stolicą polskiej Irredenty - to cel najbliższego spaceru przygotowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. W ślad za piotrkowskim ruchem wyzwoleńczym wybierzemy się w sobotę (18.08).
Gdzie w międzywojennym Piotrkowie znaleźlibyśmy Tarczę Legionów, dlaczego Piotrków był istotny dla budowy polskiego ruchu harcerskiego, gdzie spotykali się piłkarze przyszłej Legii Warszawa, i w którym miejscu odbyła się jedna z największych demonstracji w historii Miasta? Na te i wiele więcej pytań będziemy mogli odpowiedzieć podczas kolejnej wycieczki z Centrum Informacji Turystycznej.

W okresie I Wojny Światowej w Piotrkowie budowano zręby polskiej Niepodległości. Nie tylko w sensie militarnym, poprzez tworzenie Legionów Polskich, ale również intelektualnym - to w naszym mieście znajdował się jeden z najważniejszych ośrodków wydawniczych polskiej Irredenty.

Rozpoczynamy tradycyjnie pod siedzibą CIT (ul. Zamurowa 11). Start o godz. 15.00.
Zdjęcie poniżej: Powrót Legionistów z uroczystości ku czci Powstańców w Piotrkowie, ul. Cmentarna. Data utworzenia 1915 r. (www.dawnypiotrkow.pl)
← powrót