Dzisiaj: Czwartek 09 kwietnia 2020

Spacer szlakiem maryjnym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
zdjęcie
Szlakiem sanktuariów i klasztorów maryjnych podążą uczestnicy kolejnej wycieczki po naszym mieście organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Spacer „Święte panny piotrkowskie” odbędzie się w sobotę (14.11) o godz. 10.00.

Szlakiem sanktuariów i klasztorów maryjnych podążą uczestnicy kolejnej wycieczki po naszym mieście organizowanej przez Centrum Informacji Turystycznej. Spacer „Święte panny piotrkowskie” wystartuje w najbliższą sobotę (14.11) spod siedziby Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11).

Uczestnicy odwiedzą dwa piotrkowskie sanktuaria – kościół oo. Jezuitów, w którym znajduje się Obraz Matki Bożej Trybunalskiej, patronki polskich parlamentarzystów oraz kościół oo. Bernardynów, w którego bocznym ołtarzu umieszczony jest Obraz Matki Bożej Piotrkowskiej.
- Nieopodal mamy kościół akademicki Panien Dominikanek z wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej - przypominają pracownicy CIT i dodają, że podczas zwiedzania Paweł Kendra, prezes piotrkowskiego oddziału PTTK, opowie m.in. o historii cudownych wizerunków oraz o kulcie, jakim od wieków darzą je piotrkowianie oraz mieszkańcy regionu.

Początek spaceru o godzinie 10.00.

← powrót