Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
9 + 2 =
zdjęcie
Na początku grudnia w reprezentantki piotrkowskiego UKS Delfin Wiktoria Guść i Wiktoria Kowalska wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Warszawy. Nasze reprezentantki spisały się świetnie i zdobyły łącznie aż dwanaście medali.
Warszawskie zawody miło wspominać będzie w szczególności Wiktoria Guść, która wywalczyła osiem złotych medali i jednocześnie pobiła sześć rekordów okręgu na basenie 50-metrowym oraz 1 rekord na basenie 25-metrowym.
Piotrkowianka triumfowała w wyścigach na: 50 i 100 m. stylem dowolnym, 50, 100 i 200 m. stylem klasycznym, 200 m. stylem zmiennym , 50 m. stylem motylkowym oraz 50 m. stylem grzbietowym.
Dobrze spisała się także Wiktoria Kowalska, która wywalczyła cztery brązowe medale.
Występy dwóch zawodniczek przełożyły się na wysokie miejsce UKS Delfin w klasyfikacji drużynowej zawodów. Piotrkowski zespół zajął ósme miejsce na czterdzieści startujących ekip.

Na początku grudnia zakończyła się także pływacka III runda ligi dzieci. W końcowej klasyfikacji Wiktoria Guść zajęła pierwsze miejsce. Na piątym miejscu sklasyfikowano Wiktorię Kowalską, a na dziewiątym Maję Gudź. Z kolei wśród chłopców najlepszy z piotrkowian był Dawid Pietrzyk, który został sklasyfikowany na 33 miejscu na 91 startujących.
Warto odnotować także sukces piotrkowskiej sztafety 4x50 m stylem dowolnym, która zajęła drugie miejsce. Piotrkowianki startowały w składzie: Wiktoria Kowalska, Maja Gudź, Karolina Kacperska, Wiktoria Guść.