Turniej piłkarski z piknikiem na Polonii

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
11 i 12 maja na stadionie PKS „Polonia” odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej. Na przybyłych będzie czekało wiele atrakcji, w tym festyn z udziałem grup rekonstrukcyjnych.
Dwudniowy turniej piłkarski odbędzie się w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek (11.05) odbędzie się turniej szkolny dla drużyn ze wszystkich piotrkowskich szkół, z rocznika 2007 i 2008 (chłopcy i dziewczynki).
Z kolei w sobotę (12.05) na murawie „Polonii” zmierzą się kluby piłkarskie z rocznika 2005. Obok polskich zespołów, udział również wezmą drużyny z ekstraklasy ukraińskiej. Harmonogram meczów oraz regulamin do pobrania z załącznika poniżej.

Dodatkową atrakcją podczas sobotniego turnieju będzie festyn z udziałem grupy rekonstrukcyjnej i Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” nawiązujący do Legionów Polskich, które w latach 1915-1916 formowały się w Piotrkowie Trybunalskim.
- Przygotowaliśmy dużo atrakcji. Będzie m.in. stoisko „Strzelca” z wystawą uzbrojenia, akcesoriami wojskowymi i historią powstania legionów w naszym mieście - zachęcają organizatorzy wydarzenia, dodając. – Z kolei dla zainteresowanych piłką nożną zostanie przygotowane stoisko rekrutacyjne „Drużyny Legionowej” z atrakcjami Legii Warszawa.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że wraz z Legionami wyruszyła z naszego miasta piłkarska „Drużyna Legionowa”, utworzona w Piotrkowie, która po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości otrzymała od Marszałka własny kawałek pola na Łazienkowskiej 3 i została nazwana Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym „Legia Warszawa”, gdzie do dziś rozgrywa swoje mecze.

Załączniki artykułu

← powrót