Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Zapraszamy na piknik kolejowy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
zdjęcie
W najbliższą niedzielę (2.09) odbędzie się piknik kolejowy z okazji 100-lecia Orkiestry PKP w Piotrkowie. Wszystkich miłośników kolejnictwa zapraszamy na dziedziniec klasztoru OO. Bernardynów.
Nadal pozostajemy w temacie kolejnictwa. W najbliższą niedzielę orkiestra PKP w Piotrkowie, działająca przy klasztorze OO. Bernardynów świętuje wyjątkowy jubileusz 100–lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano piknik kolejowy „Na drodze żelaznej”, podczas którego nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych miłośników kolejnictwa.

Obchody rozpoczną się od godziny 10.00 mszą świętą w intencji członków Orkiestry PKP. Równocześnie na dziedzińcu Klasztoru zainaugurowany zostanie piknik kolejowy, który potrwa do godziny 15.00. Na wszystkich przybyłych będzie czekało wiele atrakcji przygotowanych przez piotrkowskie instytucje kulturalne, w tym m.in. Muzeum Kolejnictwa w Piotrkowie, Muzeum, Archiwum Państwowe, czy Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego i UJK w Kielcach.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii, a zwłaszcza dziejów „Piotrkowa Kolejarskiego” – zachęcają organizatorzy, przybliżając szczegóły.
- W programie pikniku znalazł się  występ naszej Orkiestry, wystawy tematyczne oraz gorący poczęstunek, czyli kolejowa grochówka. nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych miłośników kolejnictwa.
← powrót