Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
6 + 8 =
zdjęcie
Szczypiornistki MKS Piotrcovia wygrały pierwszy tegoroczny mecz we własnej hali. Podopieczne Andrzeja Bystrama pokonały Ruch Chorzów 41:33 (20:15).
To było rekordowe spotkanie, a kibice którzy tego dnia wybrali się do piotrkowskiej hali Relax na pewno tego nie żałowali. Widzowie obejrzeli aż 74 bramki, a co najważniejsze zobaczyli także efektownie i skutecznie grający piotrkowski zespół.

Piotrcovia zainaugurowała rok wysoką porażką w Elblągu z tamtejszym Startem. W sobotnim spotkaniu u naszych zawodniczek od pierwszych minut było widać chęć rehabilitacji. Piotrkowianki dość szybko zaczęły budować swoją przewagę. W bramce świetnie spisywała się Daria Opelt, a podopieczne Andrzeja Bystrama skuteczne były także w ataku. Już po pierwszy trzydziestu minutach piotrkowianki prowadziły 20:15. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Piotrcovia była bezsprzecznie stroną dominującą i z minuty na minutę powiększała przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się rekordowym wynikiem 41:33.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 41:33 (20:15)
MKS Piotrcovia: Kolasińska, Opelt - Klonowska, Senderkiewicz 6, Zaleśny, Kopertowska 2, Wypych 3, Wasilewska 4, Ciura 5, Cygan 2, Ivanović 6, Belmas 7, Despodovska 2, Gajewska 4, Małecka.
Kary: 14 min
KPR Ruch Chorzów: Bednarek, Kuszka – Drażyk 10, Polańska 1, Masłowska 9, Tyszczak, Piotrkowska 3, Czarnik, Doktorczyk 2, Nimsz, Kiel, Lipok 6, Chojnacka, Sójka 1, Grabińska, Stokowiec 1.
Kary: 2 min