Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Działki za ćwierć ceny czekają

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
15 stycznia odbędzie się kolejny przetarg na działki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w ramach Programu "Piotrków Trybunalski - tu mieszkam".
Możemy stać się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania. Wówczas płacimy jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu. Zgodnie z przyjętymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu 2 lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu 5 lat musi ją zakończyć (stan surowy zamknięty).
Po co najmniej 5 latach właściciel może wykupić nieruchomość na własność i wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres 2 lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.
Do styczniowego przetargu wystawione są dwie nieruchomości zlokalizowane na osiedlu Jeziorna, przy ul. Żeglarskiej o powierzchniach 0,1025 ha i 0,1417 ha.
Kolejne przetargi w ramach Programu "Piotrków Trybunalski - tu mieszkam" odbędą się 8 kwietnia  2016 r., wówczas będzie możliwość nabycia nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach: Ceramiczna, Fajansowa, Piaskowa (4 nieruchomości), Kajakowa 20. 
← powrót