Dzisiaj: Czwartek 18 sierpnia 2022

Konstytucja dla biznesu

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
konstytucja-biznesu
Od dzisiaj (30.04) wchodzi w życie „Konstytucja Biznesu” - pakiet ustaw, których celem jest zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.
Ułatwienia dla przedsiębiorców wprowadzane są w ramach pakietu „100 Zmian dla Firm” oraz planowanej „Konstytucji Biznesu” – zbioru ustaw, których celem jest gruntowna zmiana przepisów dotyczących działalności gospodarczej.
Zmiany dotyczą takich obszarów, jak m.in.: relacje przedsiębiorcy z urzędami i załatwianie spraw urzędowych, zakładanie firmy, zawieszenie działalności, zasady tworzenia prawa, obowiązki związane z prowadzeniem działalności. Nowe przepisy ułatwią również zakładanie firm młodym przedsiębiorcom, poprzez wprowadzenie takich zmian, jak m.in.:
- „działalność nierejestrowa” - drobna działalność zarobkowa (przychód stanowi do 50% minimalnego wynagrodzenia, czyli 1050zł/ miesiąc), którą będzie można prowadzić w sposób wolny – bez konieczności wpisu w CEIDG i wiążących się z tym konsekwencji. Działalność nierejestrowa to również rozwiązanie dla osób, których działalność gospodarcza ma charakter dorywczy lub okazjonalny.
- ulga na start - zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwsze 6 miesięcy. Po okresie ulgi, tak jak dotąd, będzie przysługiwał 2-letni okres obniżonych składek (tzw. mały ZUS).

Konstytucja Biznesu oraz zmiany w CEIDG do pobrania w załączniku. Więcej informacji dostępnych jest również TUTAJ.

Załączniki artykułu

1. Konstytucja Biznesu (Pobrań: 2302)
2. Zmiany w CEIDG (Pobrań: 2287)
← powrót