Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Kupują działki za ćwierć ceny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
zdjęcie
Dwie kolejne działki pod budownictwo jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” znalazły swoich nabywców. Podczas dzisiejszych przetargów sprzedano dwie nieruchomości znajdujące się przy ul. Żeglarskiej.
Pierwsza działka, o powierzchni 0,1025 ha osiągnęła cenę 147 tys. 452,40 zł brutto. Z kolei druga nieruchomość, mająca 0,1417 ha, została sprzedana za 180 tys. 133,50 zł brutto.
Nabywca korzystając z programu "Piotrków Trybunalski - tu mieszkam" staje się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania poprzez zapłatę jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu.

Przypominamy, że zgodnie z ustalonymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć.
Po co najmniej 5 latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę. - Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres 2 lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty - wyjaśniają urzędnicy.

Kolejne przetargi w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” odbędą się 8 kwietnia. O szczegółach będziemy informować na www.piotrkow.pl.
← powrót