Strefa da pracę

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 5 =
Link
7 + 5 =
Dwadzieścia jeden miejsc pracy utworzą firmy, które zainwestują w Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej. Piętnaście etatów uruchomi przedsiębiorstwo "Szkło-Dekor", natomiast sześć spółka Netuno.

Dwadzieścia jeden miejsc pracy uruchomią dwie firmy, które zainwestują w Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej.
Piętnaście etatów powstanie w przedsiębiorstwie "Szkło-Dekor", które na wydzierżawionej działce przy ulicy Mireckiego (4.400 m2) ma zamiar prowadzić produkcję ozdób choinkowych.
Natomiast sześć osób zatrudni spółka Netuno, która na nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego 264 (około 9.500 m2) chce produkować pakiety z papieru oraz koperty.

Jak informują pracownicy Referatu Gospodarki Nieruchomościami, po przeanalizowaniu złożonych dokumentów okazało się, że obie firmy złożyły oferty dużo korzystniejsze niż wynikało to z założeń przetargu.
- Doświadczenie pokazało, że utworzenie Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej było dobrym posunięciem - komentuje prezydent Krzysztof Chojniak. - Są to kolejne działania samorządu, które pobudzają przedsiębiorczość - dodaje i zaznacza, że zanim utworzono strefę działki ją tworzące były kilkakrotnie wystawiane do sprzedaży.
- Ze względu na brak chętnych postanowiliśmy wydzierżawić grunty przedsiębiorcom na bardzo atrakcyjnych warunkach. Niewykluczone, że w przyszłości powiększymy strefę o kolejne nieruchomości – podsumowuje prezydent.

Przypomnijmy, że do przetargu wystawionych było pięć działek. Do Urzędu wpłynęły trzy oferty. Każda na inną nieruchomość. Po przeanalizowaniu złożonych dokumentów komisja przetargowa postanowiła wydzierżawić grunty dwóm firmom. Będą rozpisane kolejne konkursy na niewydzierżawione tereny.

← powrót