Fisza projektowa Gminnego Programu Rewitalizacji 2030.
I - pole z danymi osoby do kontaktu
II - pole dotyczące lokalizacji projektu na obszarze rewitalizacji
III - pola w tym dziale dotyczą informacji szczegółowych o planowanym projekcie:
1. Cel projektu (jakie cele, w szczególności w sferze społecznej będzie realizował projekt)
2. Główne planowane działania/zadania (w tym miejscu proszę opisać, na czym będzie polegał projekt, wymienić kroki, które przyczynią się do jego realizacji, w tym w zakresie formalno-prawnym, np. kwestie własnościowe nieruchomości wskazanej w pkt II., jakie działania będą potrzebne do realizacji zadania, czyli jaki będzie jego zakres rzeczowy. Proszę także wpisać podmiot odpowiedzialny za realizację projektu, kto będzie kierował i koordynował prace w ramach projektu)
3. Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu (opis stanu istniejącego wraz z podaniem problemów w sferze społecznej i/lub gospodarczej i/lub techn-przestrzennej i/lub środowiskowej, do rozwiązania których przyczyni się realizacja projektu oraz aktualnego stanu obiektu/miejsca/działania, które chcemy zmienić)
4. Opis działań zapewniających dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami - o ile dane te są możliwe do wskazania (osoba ze szczególnymi potrzebami - osoba, która ze względu na swoje cechy zewnętrzne lub wewnętrzne albo ze względu na okoliczności, w których się znajduje, musi podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia bariery, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobom, np. Likwidacja barier architektonicznych w postaci schodów, progów, krawężników. Wymiana drzwi wejściowych oraz wewnętrznych na dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Zapewnienie pomocy osoby trzeciej np. w wejściu na piętro budynku)
5. Jakie efekty zostaną osiągnięte w wyniku realizacji projektu? (proszę zaznaczyć odpowiednie okienko/okienka)
6. Szacowany termin realizacji (miesiąc/rok)
7. Kto będzie realizował projekt? (nazwa podmiotu realizującego oraz – jeśli to możliwe – proszę dodać krótki opis jego zdolności instytucjonalnej, technicznej i finansowej do realizacji projektu)
8. Czy projekt będzie realizowany we współpracy z partnerem/ami? (jeśli tak, to należy wpisać czy jest on z sektora publicznego, społecznego lub gospodarczego)
9. Szacunkowa wartość całego projektu w złotych (netto)
10. Źródło/-a finansowania projektu (należy wpisać czy projekt będzie finansowany z: funduszy europejskich, budżetu miasta, środków własnch, NFOŚiGW/WFOŚiGW, innych środków np. publicznych, własnych (wskazać jakie)
IV - ten rozdział dotyczy oszacowania planowanych produktów i rezultatów projektu
(przez produkty rozumie się bezpośrednie efekty powstałe po zakończeniu projektu. Do przykładowych produktów należą: A) liczba zmodernizowanych obiektów na zrewitalizowanym obszarze – szt., B) liczba utworzonych miejsc świadczenia usługi w społeczności lokalnej – szt. C) liczba zmodernizowanych energetycznie budynków na zrewitalizowanym obszarze – szt. ; D) Przestrzeń publiczna zaadaptowana na cele aktywizacji i integracji mieszkańców – ha.
Przez rezultaty rozumie się efekty powstałe po osiągnięciu zakładanych produktów projektu. Do przykładowych rezultatów należą: A) liczba osób korzystający ze zmodernizowanej infrastruktury – osób, B) liczba osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej – osób., C) ilość zaoszczędzonej energii cieplnej – GJ/rok; D) Ludność mająca dostęp do nowej lub udoskonalonej przestrzeni publicznej – osób.
V - w tym polu można wpisać uwagi, komentarze lub inne informacje związane z projektem.
Uwaga! Złożenie fiszki projektowej nie jest jednoznaczne z zamieszczeniem przedsięwzięcia w GPR.
Po wypełnieniu wszystkich pól należy zaznaczyć pole "Nie jestem robotem" (zabezpieczenie antyspamowe) i kliknąć przycisk WYŚLIJ.