35 lat pracy twórczej Henryka Trojana - wernisaż

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 9 =
Link
4 + 9 =
Życie (Średni)
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na w najbliższy piątek (24.06) na wernisaż wystawy z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej Henryka Trojana pn. „Droga”. Początek o godz. 19.00 w ODA, ul. Sieradzka 8.
 
Henryk Trojan urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył studia artystyczne w PWSSP Łódź – obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Malarstwo studiował w pracowni prof. Wiesława Garbolińskiego. Dyplom otrzymał w 1987 roku. Nagrodzony na ogólnopolskim konkursie malarstwa „Bielska Jesień 95”. Uczestnik wielu plenerów malarskich w Polsce i za granicą (m. in. Grecja, Litwa, Włochy). Jeden z założycieli Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków w 1996 r. i jego aktywny przedstawiciel do dziś. Jego prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
 
Artysta zajmuje się głównie malarstwem olejnym. Od lat tworzy cykl obrazów figuratywnych dotyczących naszej codzienności. Gotycko wydłużone ciała o małych owalnych głowach to charakterystyczne cechy postaci z płócien Henryka Trojana. Ta melancholijna opowieść o człowieku, jego tęsknotach i pospolitych codziennych sprawach, opowieść jakby niedomówiona, zastygła w oczekiwaniu, podkreślona przez bogatą i zharmonizowaną kolorystykę zaprawiona jest często nutą ironii i poczuciem humoru.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (24.06) o godz. 19.00 w ODA, ul. Sieradzka 8. 
← powrót