Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Absolwenci „Budowlanki” z pomocą dla Widzialnej Ręki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
W piątek (24.04) absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 zakończyli tegoroczny rok szkolny. W tym ważnym dniu młodzież pamiętała o innych.
To było bardzo smutne zakończenie roku szkolnego dla nauczycieli i tegorocznych absolwentów. Nie odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami i rodzicami. Nie można było uczcić i nagrodzić wyjątkowych uczniów, podziękować im za lata nauki, sukcesy, jakie odnieśli, pracę na rzecz szkoły i środowiska, wolontariat. Świadectwa odbierali z zachowaniem daleko posuniętej ostrożności, zgodnie z procedurami i obostrzeniami. Wszyscy, zarówno wychowawcy, obsługa szkoły, dyrekcja i absolwenci w maseczkach i rękawiczkach. Zamiast bliskości, kontakt z wychowawcą tylko przez szybę. Koronawirus wywrócił ten ważny szkolny czas „do góry nogami”.
- Każde zakończenie nauki w Budowlance było wyjątkowe i niezapomniane, jednak to tegoroczne zostanie w pamięci na zawsze. Niektórzy uczniowie już podejmują pracę, dlatego odbiór świadectwa ukończenia szkoły i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie był dla nich tak ważny – podkreśla Edyta Wiernicka, dyrektor „Budowlanki”.

Uczniowie Budowlanki nawet w dniu swojego święta pamiętali o potrzebujących i zamiast kwiatów dla swoich nauczycieli przynieśli artykuły żywnościowe i pierwszej potrzeby, które zawieźli do magazynu Widzialnej Ręki.
- Patrząc na taki gest przychodzi na myśl jedno stwierdzenie: oby nigdy nie zabrakło tym młodym ludziom  wiary w drugiego człowieka, któremu będą nieść pomoc, jak to robili przez lata nauki oddając honorowo krew i uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych – podkreśla dyrektor Wiernicka i dodaje.
- Wiedza i doświadczenie nie tylko zawodowe, które zdobyli w Budowlance przydadzą się z pewnością w ich  dorosłym, zawodowym życiu, na rynku pracy to najbardziej poszukiwani i cenieni fachowcy.
← powrót