Dzisiaj: Wtorek 02 czerwca 2020

Aktywni seniorzy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Seniorzy, podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, odwiedzili Rumunię. Celem wizyty był udział w zajęciach dotyczących zapobieganiu przemocy.
Podopieczni OEA MOK mają do dyspozycji bogatą paletę zajęć, ale kadra nie ustaje w wysiłkach, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę. Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi mogli wziąć udział w zajęciach poświęconych zapobieganiu przemocy (między innymi trening samoobrony), ale też wyjechać do Rumunii w ramach projektu programu Erasmus+ „Violence – Important Problem”.
W pięknym o bogatej historii mieście Alba Iulia dowiedzieli się, jak dużym problemem jest zjawisko handlu ludźmi, jak władze starają się temu zapobiegać, co można zrobić, aby pomóc ofiarom. Innym tematem była ochrona praw człowieka, bowiem rumuński gospodarz (władze miasta) realizował projekt poświęcony właśnie tym prawom. Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach pokazujących, jak tworzyć sieć wsparcia dla ofiar przemocy, jak korzystać z nowoczesnych technologii, jak wzmacniać poczucie własnej wartości.
Pobyt uzupełniły wizyty studyjne, które pokazały miejsca, w których osoby szczególnie narażone na przemoc i dyskryminację (niepełnosprawni, dzieci, seniorzy) znajdują pomoc i schronienie.
← powrót