Dzisiaj: Sobota 23 stycznia 2021

Artystyczny lipiec „Jaskółczyna”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
20200712_102003
Taniec, akrobatyka, plastyka i rekreacja dominowały podczas artystycznego lipca, który przez cały miesiąc trwał w Klubie Kultury „Jaskółczyn”.
Ze względu na epidemię Covid-19 zmianie uległy plany młodych artystów z Klubu Kultury „Jaskółczyn”. Odwołano letnie obozy oraz międzynarodowe festiwale, w których zespoły „Jaskółczyna” miały brać udział.
W ich miejsce w ramach artystycznego lipca oprócz zajęć organizowano wycieczki ,warsztaty i konkursy.
- Gościliśmy m.in. w Arboretum w Rogowie oraz w Parku Rozrywki. Zespoły taneczne z naszej placówki wzięły udział w – zmienionym ze względu na sytuację epidemiologiczną – Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach – relacjonuje Małgorzata Markiewicz z Klubu Kultury „Jaskółczyn” dodając, że w Piotrkowie zorganizowano warsztaty, które poprowadził choreograf  i tancerz Mariusz Jasuwienas.
Podsumowaniem kieleckiego festiwalu była wycieczka do Kielc podczas, której zespoły miały okazję zatańczyć na deskach amfiteatru „Kadzielnia”, zobaczyć tamtejszy rezerwat przyrody oraz zwiedzić zamek w Chęcinach.

Zajęcia w „Jaskółczynie” rozpoczynają się już od września. Proponujemy wszelkie formy tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego, akrobatykę i plastykę, a także nowe kategorie tańca sportowego. Z nami zabłyśniesz na scenach Polski i świata, poznasz niezwykłych artystów, przeżyjesz przygody i rozwiniesz swoje pasje – zachęca Magdalena Markiewicz.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcia od nr 1 do nr 12: Zajęcia artystyczne w Klubie Kultury "Jaskółczyn". 
- Zdjęcie nr 13: KK "Jaskółczyn" w amfiteatrze "Kadzielnia".
← powrót