Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

„Bezpieczne życie” najmłodszych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
zdjęcie
W Szkole Podstawowej nr 12 odbyło się podsumowanie programu „Bezpieczne życie”, który realizowany był przez cały rok przez wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta.
W programie uczestniczyli uczniowie klas I-III. W tym roku program, którego celem jest ochrona najmłodszych mieszkańców naszego miasta, obchodził swoje 15-lecie.
Początkowo akcja obejmowała dwa programy edukacyjne pod nazwą: „Bezpieczny dom” oraz „Odnaleźć Zgubka”. Z biegiem lat został rozbudowany o nowe programy edukacyjne: „Bezpiecznie z prądem”, „Dziecko w sieci” i „Przygody Ognika”.

Podczas całorocznych zajęć dzieci w przystępny i atrakcyjny sposób poznają wiele bardzo ważnych zasad, m.in. bezpiecznego zachowania w szkole, w domu, na ulicy, na placu zabaw oraz w lesie.
Poznają sposoby zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom w domu i poza domem, w tym zagrożenia związane z czadem oraz zasady zachowania się w kontaktach z dzikimi i nieznanymi zwierzętami, a także  zasadę ograniczonego zaufania do osób nieznajomych w życiu codziennym oraz w sieci.
 
← powrót