Dzisiaj: Środa 03 marca 2021

Dziecięce stroje sprzed lat

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
muzeum
„Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku” – to tytuł najnowszej wystawy przygotowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycję będzie można oglądać od środy (17.02).
Jedwabne wamsy, aksamitne szustokory, miniaturowe gorsety, sukieneczki na rogówce i krynolinie, malutkie mitenki, czepeczki, buciki i kaftaniki dla najmłodszych. To wszystko będzie można zobaczyć na najnowszej wystawie w piotrkowskim Muzeum.
Wystawa jest efektem konkursu „Ubiory dziecięce od XVII do XIX wieku” organizowanego w ramach projektu "Wilanów dla młodych talentów" w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zadanie konkursowe polegało na jak najwierniejszym odtworzeniu ubioru dziecięcego – zgodnie ze stylem i gustem wybranej epoki.

Odwiedzający Muzeum będą mogli podziwiać wierne odtworzenie ubiorów dziecięcych zgodnie ze stylem i gustem wybranej epoki a także bieliznę, która decydowała o fasonie i sposobie noszenia oraz wpływała na ukształtowanie dziecięcej sylwetki i sposób poruszania się. Prezentowana garderoba odwołuje się do trzech epok a dobór tkanin i dodatków oraz wielka dbałość o detale i wykończenie wiernie nawiązuje do pierwowzoru.

Otwarcie wystawy odbędzie się w środę (17.02) o godz. 17.00 w Muzeum, plac Zamkowy 4. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym zwiedzanie odbywać się będzie w 10-osobowych grupach.

Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1 - Plakat informujący o wystawie. 
← powrót