Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Edukacyjnie i filmowo w mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Szkolenie dla rodziców oraz pokaz filmu „Legiony” to dwa wydarzenia na jakie w miniony weekend zaprosiła Mediateka 800-lecia.
Szkolenie tym razem było skierowane do rodziców, których dzieci uczęszczają już do szkoły i było poświęcone skutecznym sposobom motywacji dziecka do nauki.
- Podczas spotkania rodzice mogli dowiedzieć się jakie czynniki wpływają na motywację dziecka do nauki i jak taką motywację budować. Prowadząca szkolenie podpowiedziała jak rozmawiać z dzieckiem, dała wskazówki i podpowiedzi skąd czerpać pomysły na wsparcie, oraz jak współpracować z wychowawcą i pedagogiem – opowiadają pracownicy mediateki.

Z kolei dzień później w auli zorganizowano pokaz filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Akcja filmu rozgrywa się w latach walki o wolną Polskę podczas I wojny światowej. "Legiony" to opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu oraz dorastaniu w trudnych czasach.
- Główną ideą projekcji filmu jest popularyzacja wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości oraz utrwalenie historycznych wydarzeń w zbiorowej pamięci mieszkańców miasta – wyjaśnia Renata Wojtczak, dyrektor Mediateki 800-lecia.

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcia od nr 1 do nr 4: szkolenie dla rodziców w auli mediateki;
- zdjęcia od nr 5 do nr 7: prezentacja filmu "Legiony" w auli mediateki. 
← powrót