Dzisiaj: Poniedziałek 12 kwietnia 2021

Ekologiczne warsztaty na PIOMIE

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 5 =
Link
7 + 5 =
eko-1-ico-1616747129
Niska emisja gazów, jej przyczyny oraz występowanie w Polsce i na świecie – to temat warsztatów ekologicznych, które zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego w szkole projektu „Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi”. Zajęcia były przeprowadzone w formie online. W ciekawy sposób został omówiony problem niskiej emisji, czyli emisji pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m.
 
Uczniowie dowiedzieli się, że taki rodzaj zanieczyszczeń pochodzi głownie z domowych pieców grzewczych i lokalnych kotłowni węglowych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób. Wskazano także, że do niskiej emisji przyczyniają się: emisja komunikacyjna, zanieczyszczenia przemysłowe oraz zanieczyszczenia napływowe z sąsiednich obszarów.
- Najważniejszym przekazem zajęć było uświadomienie młodzieży, że niska emisja jest przyczyną pojawienia się w powietrzu wielu szkodliwych substancji, które mają  bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi oraz żywotność całych ekosystemów – podsumowuje Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2.

Projekt pn. „Edukacja ekologiczna obejmująca problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi” współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
← powrót