Dzisiaj: Wtorek 30 listopada 2021

Emocje zakuli w słowa

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 3 =
Link
7 + 3 =
DSC_0965
W środę (20.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się XIII Powiatowy Turniej Recytatorski „Emocje zakute w słowa”. W tegorocznej edycji zaprezentowało się 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
 
Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Tragedia sztokholmska” i poświęcony był wierszom Wisławy Szymborskiej. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji ze względu na bardzo wyrównany poziom występów postanowiło nie uwzględniać w werdykcie podziału na kategorie wiekowe. Po obejrzeniu wszystkich recytacji przyznało:
I miejsce – Julii Gątkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej
II miejsce – Monice Cecotce z IV LO w Piotrkowie Trybunalskim
III miejsce – Telimenie Kwaśniak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy.
 
Ponadto swoją nagrodę przyznało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która trafiła do rąk Dawida Matyszewskiego z Sulejowa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki za udział w konkursie, a laureaci dodatkowo karty podarunkowe do sieci Empik.
 
Nagrody ufundował Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
← powrót