Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Festyn rodzinny przy Zamku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Wczoraj na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum odbył się kolejny wakacyjny festyn rodzinny. Dla uczestników jak zawsze przygotowano mnóstwo atrakcji.
Na wszystkich przybyłych oprócz gier sportowych i zręcznościowych czekały też zabawy na popularnych „dmuchańcach”, a także warsztaty oraz konkursy plastyczne. Najmłodsi mogli spróbować sił w poszukiwaniu zaginionego skarbu, samodzielnie ozdobić królewską koronę. Chętni uczestniczyli też w warsztatach rękodzieła i kolorowaniu portretów królewskich. Nie zabrakło też osób zainteresowanych wakacyjnymi stylizacjami fryzjerskimi i letnimi tatuażami.
- Zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy próbowali swych sił w królewskiej mennicy, gdzie samodzielnie można było wybić pamiątkową monetę – mówią pracownicy Muzeum. - Dodatkową atrakcją okazały się drewniane ławki z podobiznami królów, wykonane podczas tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego upamiętniającego 500-lecie zakończenia budowy pałacu zygmuntowskiego, przy których chętnie fotografowali się uczestnicy festynu.
Dużym zainteresowaniem zarówno młodszych jak i starszych uczestników cieszyły się spotkania z policjantkami i strażakami, którzy zapewnili dodatkowe atrakcje. Nie zabrakło też słodkości i napojów.

Kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy już za tydzień, tj. 25.07. Tym razem zapraszamy na plac przy Mediatece 800-lecia.
← powrót