Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Forum Trzeźwościowe za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
zdjęcie
„Każdy uzależniony to czyjeś dziecko” pod takim hasłem odbyło się XVIII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”.
W ramach wydarzenia odbyły się liczne mityngi, konferencja dla młodzieży, spotkanie dla osób współuzależnionych oraz wydarzenia artystyczne.
W piątek w kościele oo. Jezuitów odprawiona została msza w intencji grupy wsparcia Via-Nova, która obchodziła 25-lecie. Podczas eucharystii modlono się za osoby, które świętowały rocznice abstynencji. W trakcie nabożeństwa Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński oraz wiceprezydent Andrzej Kacperek wręczyli Brązowe Medale Honorowe Piotrkowa Trybunalskiego. Wyróżnienia otrzymali: Samopomocowa Grupa Wsparcia "VIA NOVA" oraz Mirosław Olejnicki.

Z kolei w sobotę odbyła się zabawa abstynencka, która podsumowała tegoroczne forum.
- Podejmowana przez nas tematyka jest bardzo trudna, nawet wstydliwa. Chcemy jednak udowadniać, że można żyć w trzeźwości i bez substancji sztucznie poprawiających samopoczucie czy będących tabletką na życiowe nieszczęścia – podsumował Mirosław Świech, prezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk”.
← powrót