Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Historia aparatu w mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
„Ocalone od zapomnienia: 100 lat sprzętu fotograficznego z kolekcji Dariusza Piechury” – to tytuł wystawy, jaką od soboty (15.02) będzie można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Dariusz Piechura kolekcjonuje aparaty fotograficzne od prawie 50 lat, a dzięki współpracy z mediateką ma okazję po raz pierwszy podzielić się swoimi, na co dzień leżącymi w pudłach, zbiorami.
 
Spośród liczącej przeszło 260 egzemplarzy (i stale powiększającej się) kolekcji Dariusz Piechura, zdecydował się pokazać najciekawsze – jego  zdaniem – obiekty produkowane na przestrzeni ostatnich stu lat.
- Nie ograniczając się do określonego typu aparatu czy kraju produkcji, kolekcjoner postanowił podejść do tematu wystawy bardziej holistycznie, tak aby każdy z oglądających mógł doszukać się na niej czegoś ciekawego – zapraszają pracownicy mediateki.
 
Obok polskich udostępnione zostaną także aparaty światowych producentów (między innymi radzieckie, niemieckie, amerykańskie, brytyjskie i japońskie). Uwzględnione zostaną również obiekty wykonane z różnych materiałów: drewna, tektury, bakelitu, metalu czy plastiku. Oprócz samych aparatów na wystawie pojawią się również obiektywy i sprzęt fotograficzny.
 
Wystawę będzie można oglądać do 15 kwietnia na pierwszym piętrze mediateki.
← powrót