Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

„Jaskółczyn” z medalami Mistrzostw Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
Tytuł wicemistrzów Polski oraz grad medali to bilans występu tancerzy z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” podczas Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym. Impreza odbyła się w Radzyminie.
Mistrzostwa Polski w Radzyminie okazały się bardzo udane dla tancerzy z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn”. Debiutujące w tańcu sportowym piotrkowskie tancerki, nie miały łatwego zadania bo rywalizowały z wielokrotnymi mistrzami Polski, Europy a nawet Świata.
- Sukces cieszy tym bardziej ponieważ nasze zawodniczki, ze względów formalnych, zaczęły rywalizację dopiero w kwietniu, gdy inne kluby miały już za sobą starty styczniowe i marcowe – mówi Magdalena Markiewicz, instruktor i choreograf „Jaskółczyna”.
- Ciężka, systematyczna praca, starty w kolejnych eliminacjach oraz zgromadzona wysoka punktacja w rankingach pozwoliła na wejście do ścisłych finałów i zdobycie tytułów Wicemistrzów Polski w tańcu sportowym.

Tytuły Wicemistrza Polski zdobyli:
Zespół Taneczno-Akrobatyczny „AEROBIK” – w kategorii Fantasy Show kadeci
Duet Kinga Klimczyk i Lena Trawińska - kat. Fantasy Show młodzież
Duet Kornelia Wiernicka i Hania Hanc – kat. Fantasy Show młodzicy
Kinga Klimczyk - kat. Fantasy Show solo – młodzież.

Oprócz tytułów tancerki „Jaskółczyna” wywalczyły także medale. W kat. Fantasy Show „New Stars” solo kadeci medale zdobyły: Antonina Jarzębska (złoty medal) i Julia Gaj (brązowy medal).
W kategorii Disco-Dance medale zdobyły: Julia Gaj (złoty medal), Maja Szymańska (złoty medal), Kornelia Wiernicka (złoty medal), Antonina Jarzębska (srebrny medal), Zuzanna Jarek (srebrny medal), Lena Jabłońska (srebrny medal), Julia Cygan (brązowy medal), Laura Stańczyk (brązowy medal).
- Jeżeli, ktoś chce spróbować różnych stylów tańca - w tym sportowego - lubi zdrową rywalizację i nie boi się wielkich wyzwań zapraszamy do naszego klubu – podsumowuje Magdalena Markiewicz.
← powrót