Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

„Jedenastka” z międzynarodowym certyfikatem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
zdjęcie
Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała międzynarodowy certyfikat Europe Code Week 2019. To efekt udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania „Code Week 2019”.
„Code Week” to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywała się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. Udział w akcji wzięli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11.
- Była to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką – mówią pedagodzy z SP 11. - W ramach tego wydarzenia dzieci poznały zainteresowania uczniów dotyczące robotyki oraz programowania łazika. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka programowania to przede wszystkim dobra zabawa. Dzięki niej nabywa się takie uniwersalne umiejętności, jak logiczne myślenie czy rozwiązywanie złożonych problemów.
Ponadto w placówce odbył się turniej logicznych gier planszowych, a mistrz szkoły w grze Cody Roby otrzymał puchar i pamiątkowy dyplom.
← powrót