Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Jubileuszowe Biennale Sztuki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
W najbliższy weekend  czeka nas wyjątkowe wydarzenie w Ośrodku Działań Artystycznych – podsumowanie i wręczenie nagród w jubileuszowym V Biennale Sztuki.
Piotrkowskie Biennale Sztuki jest konkursem ogólnopolskim dla artystów sztuk wizualnych, którego celem jest przegląd i prezentacja współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnorodnych technikach, konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami oraz popularyzacja najciekawszych aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych.

Obok różnorodności mediów i technik plastycznych, wyróżnikiem tego konkursu jest temat stawiany przez Kuratora, charakteryzujący kolejne edycje konkursu.
Inspiracją tegorocznej edycji konkursu pt. „Co, w jaki sposób i dlaczego ofiarować światu? W hołdzie Andriejowi Tarkowskiemu” jest przesłanie zawarte w twórczości filmowej rosyjskiego reżysera Andrieja Tarkowskiego, a szczególnie w jego ostatnim filmie „Ofiarowanie”.

Do konkursu zgłosiło się 374 artystów prezentując 906 prace. Do II etapu i wystawy konkursowej jury zakwalifikowało 65 prac 58 artystów.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas otwarcia Biennale, w dniu 28 czerwca o godzinie 19.00, w galerii przy ul. Dąbrowskiego 5. W sobotę (29.06) w tym samym miejscu o godz. 11:00 zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem członków jury, artystów i krytyków sztuki dotyczący tematyki Biennale.

Wystawę będzie można oglądać do 8 września.
← powrót