Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Koncert chopinowski w Muzeum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Koncert w 170. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina odbędzie się w niedzielę (17.11) w Muzeum. Przed piotrkowską publicznością wystąpi Rafał Mokrzycki.
W tym roku obchodzimy 170. rocznicę śmierci wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. W Piotrkowie jego pamięć uczcimy koncertem w wykonaniu utytułowanego pianisty Rafała Mokrzyckiego.

Rafał Mokrzycki jest polskim pianistą, zwycięzcą Valletta International Piano Competition na Malcie (2017), na którym otrzymał również nagrodę pozaregulaminową w postaci koncertu z Narodową Orkiestrą Radia i Telewizji w Tiranie w Albanii w 2018 r. Pianista był wielokrotnie nagradzany na innych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a w latach 2005-2010 był objęty programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, następnie również stypendystą Fundacji im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.
Obecnie Rafał Mokrzycki jest członkiem Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego w Toruniu. Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista. Wyjątkowe miejsce w jego pracy artystycznej zajmuje muzyka Fryderyka Chopina, czemu dał wyraz w swojej debiutanckiej płycie „Magical Chopin”. Obejmuje ona wyłącznie utwory Fryderyka Chopina i została wydana nakładem wydawnictwa DUX w 2019 roku.
Rafał Mokrzycki występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Lwowskiej oraz Arnold Schönberg Center w Wiedniu. Jest zapraszany do udziału w licznych festiwalach, m.in. Festiwalu im. I.J. Paderewskiego w Warszawie, Valletta Piano Festival na Malcie, Gulangyu Music Week w Xiamen w Chinach, Sacrum non Profanum w Trzęsaczu i wielu innych. Występował w Chinach, Japonii, Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, Turcji, Albanii, na Łotwie, Ukrainie, Malcie i na Słowacji. Jego bogaty repertuar obejmuje utwory od baroku po współczesność.
Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, najlepszej uczelni muzycznej na świecie według rankingu QS-World-University-Ranking 2019.

Początek koncertu o godzinie 17.00 w salach piotrkowskiego Muzeum, plac Zamkowy 4. Wstęp wolny.
← powrót