Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Koncert gitarowy "u Panien"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
zdjęcie
„Od Chopina do Kilara” to tytuł koncertu gitarowego w wykonaniu Patryka Filipowicza. Recital odbędzie się w niedzielę (1.12) we wnętrzach Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej.
Gitarzysta wystąpi przed piotrkowską publicznością już po raz piąty. Tym razem usłyszymy go w koncercie pt. "Od Chopina do Kilara”, który gromadzi wielu słuchaczy w całym kraju.

Patryk Filipowicz to gitarzysta i kompozytor ze Śląska. Autor czterech albumów solowych. Pierwsza płyta „Lamenty duszy i gitary” zawierająca gitarowe interpretacje tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych zdobyła przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Jego nagrania prezentowane były na antenie Programu I Polskiego Radia, a także w wielu regionalnych rozgłośniach oraz opisywane w prasie ogólnopolskiej.
W 2019 r. ukazał się bardzo dobrze oceniony przez krytyków, najnowszy album zatytułowany „Chopin blue” zawierający osobiste interpretacje utworów Fryderyka Chopina.
Podczas koncertów solowych Patryk Filipowicz posługuje się techniką określaną jako „fingerstyle”. Pozwala ona swobodnie prowadzić głosy, co często tworzy wrażenie gry kilku instrumentów jednocześnie.

Początek koncertu o godz. 17.30. Wstęp wolny.
← powrót