Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Książka to drzwi do świata wyobraźni…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
…pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się impreza czytelnicza, podczas której podsumowano realizowane w placówce projekty, których zadaniem było zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki.
Uroczystość rozpoczęła Magdalena Bobras, która podziękowała nauczycielom za przygotowanie czytelniczych akcji, a sponsorom za ufundowanie nagród. Wśród gości obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wiesława Olejnik i Mariusz Staszek.

Podczas części artystycznej uczniowie „piątki” zaprezentowali przybyłym gościom i rodzicom m.in. układ taneczny oraz spektakl czytelniczy. W krótkiej prezentacji podsumowano także akcje czytelnicze, które odbywały się w szkole od września ubiegłego roku. Były to: Książka Go!, Mikołajkowy bieg lekturowy, konkurs literacki - Limeryk o bibliotece, konkurs fotograficzny - Moja wizja lektury oraz konkurs - Co wiem o Sejmie?

Ostatnim i najważniejszym elementem uroczystości było podsumowanie oraz wręczenie nagród dla dzieci wyróżnionych we wszystkich akcjach.
← powrót