Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

MBP na Dni Przyjaźni

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
Trzy wystawy oraz spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej na Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
„Tysiącletnie związki Polski i Węgier” – taki tytuł nosi spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, które w siedzibie MBP (ul. Jerozolimska 29) odbędzie się już w środę (22.03).
Spotkanie będzie dotyczyło m.in. literatury i kultury węgierskiej oraz stosunków polsko-węgierskich na przestrzeni wieków.
Początek o godz. 11.00.

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej pracownicy biblioteki przygotowali także trzy wystawy.
W książnicy można już oglądać wystawę fotografii „Spacer po Mosonmagyaróvár” autorstwa Wojtka Trojanowskiego, ukazującą jeno z partnerskich miast Piotrkowa Trybunalskiego.

Natomiast od 23 marca prezentowane będą dwie wystawy udostępnione dzięki uprzejmości Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
„Polscy klasycy – węgierskie klatki” to wystawa komiksu prezentująca po jednej z prac trzech najważniejszych węgierskich twórców komiksu. Każdy komiks poświęcony jest jednemu z polskich klasyków literatury.
„Chłopcy z Placu Broni” jest wystawą o Ferencu Molnárze. Wystawa poświęcona najbardziej popularnej do tej pory książce węgierskiej w Polsce: arcydziełu Ferenca Molnára, pisarza, dramaturga i dziennikarza. W powojennej Polsce od 1945 r. ukazało się 41 wydań powieści, w liczbie blisko 2,5 mln egzemplarzy. Na wystawie przedstawiono zarówno okoliczności powstania i niezwykłą karierę „Chłopców z placu Broni”, jak i inne dzieła autora np. jego korespondencje z frontu galicyjskiego.

Wszystkie ekspozycje można oglądać do 31 marca.
Miejscem prezentacji wszystkich wystaw jest budynek główny Miejskiej Biblioteki Publicznej, (ul. Jerozolimska 29).
← powrót