Mistrz recyklingu i przyjaciele - konkurs

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 3 =
Link
4 + 3 =
chlorofil_plakat 22
„Mistrz recyklingu i przyjaciele” to tytuł VIII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego, który swój początek będzie miał już w sobotę 15 stycznia. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych.
Dlaczego tak istotna jest selektywna zbiórka odpadów? Dlaczego ważna jest oszczędność surowców i materiałów oraz ich powtórne wykorzystanie i recykling? Odpowiedzi na te pytania można poznać biorąc udział w konkursie ekologicznym.

- Skierowany jest on do klas 4-6. Konkurs startuje 15 stycznia i potrwa do 30 marca. Uczniowie będą mogli przygotować dwa zadania konkursowe: pierwsze będzie polegało na wymyśleniu scenariusza gry zachęcającej do recyklingu opakowań, a w drugim trzeba przekonać przyjaciół do selektywnej zbiórki i recyklingu elektroodpadów w formie krótkiego filmiku - - informują organizatorzy konkursu i dodają.
- Warto podjąć to wyzwanie i zgłosić się do rywalizacji zespołowej: członkowie najlepszego ekozespołu; tego, który otrzyma najwyższą punktację jury i wykona najlepszą grę planszową nt. recyklingu opakowań, a także członkowie tego ekozespołu, który wykona najlepszy film o recyklingu elektroodpadów otrzymują w nagrody w formie półdniowego wyjazdu studialnego związanego z ochroną środowiska.

W terminie 15.01-30.03 odbędzie się również V wirtualna Liga Recyklingu, w której uczestnicy będą mogli zmierzyć się ze sobą poprzez aplikacje edukacyjne. Dla najlepszych przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci tabletów do nauki. W tym roku przyznane będą także nagrody, w formie najbardziej potrzebnych pomocy dydaktycznych dwóm najlepszym placówkom edukacyjnym. Konkurs jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl
← powrót