Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

Nowa wystawa w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
Enuncjacje to tytuł wystawy autorstwa Marcina Jurkiewicza. Wernisaż odbędzie się w piątek (5.06) o godz. 19.00 w Ośrodku działań Artystycznych.
Marcin Jurkiewicz to absolwent warszawskiej ASP. Dyplom obronił na Wydziale Malarstwa w 1995 roku pod kierunkiem prof. Rajmunda Ziemskiego. Aneks do dyplomu w pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego u adiunkta Edwarda Tarkowskiego. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 2012 roku obronił doktorat z zakresu malarstwa.

- W prezentowanym w Galerii ODA cyklu obrazów chciałem ukazać kondycję współczesnego kościoła katolickiego – mówi Marcin Jurkiewicz. - W subiektywny sposób próbowałem zinterpretować odwieczny kościół z jego strukturą hierarchii, rytuałami w opozycji do kościoła obecnego z jego dramatami, sensacyjnymi wpadkami, odejściem od blasku, jaki bił z kościoła pierwotnego.
Przedstawione obrazy stały się dla autora pretekstem do swoistego protestu, obliczem zagrożenia. W kompozycjach malarskich zastosował izokefalie, użył symboli-ptaków. Prace specjalnie nie są podpisane. Autor zostawił bowiem oglądającym wolność ich odczytania.

Wystawa czynna będzie do 5 lipca 2020 r.
← powrót