Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

Nowe wystawy w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
zdjęcie
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na dwa wernisaże nowych wystaw, które będzie można oglądać galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Pierwsza wystawa będzie  prezentowana w  galerii „Mała ODA” i nosi tytuł „Portret”. Jest to powarsztatowa prezentacja uczestników projektu „Ferie w ODA”
Wernisaż zaplanowano jutro (10.05) o godz. 19:00.

Także od 10 maja w ODA przy Sieradzkiej 8 będzie można oglądać malarską wystawę „Światło i kolor”. Jej autorką jest Anikó Sárközi, a jedynym bohaterem rzeka Litawa.
Malarka mieszka w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego Mosonmagyaróvár. Jej sztuka bezpośrednio nawiązuje do impresjonistów, którzy półtora wieku temu głosili chwytanie chwil, uczty światła i koloru na płótnie. 
- Anikó Sárközi w ostatnich latach, przygląda się dokładnie, uporczywie analizuje szczegóły, czasem lirycznie, czasem z wyrazistą empatią, by dać świadectwo misji i siły malarstwa w XXI wieku, tym którzy wątpią w sens jego istnienia – opowiadają pracownicy ODA.

Prezentację w galerii ODA będzie można oglądać do 9 czerwca, a 25 maja o godz. 18:00 zaplanowano spotkanie autorskie z Anikó Sárközi  i oprowadzenie po wystawie.
 
← powrót